AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
29.5.2018

Vážně zraněný cyklista v Opavě

OPAVA

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 28. května večer u vážné nehody v Opavě. Před tři čtvrtě na deset byli operátoři tísňové linky 155 informováni o nálezu zraněného muže.

Na Gudrichovu ulici byla ihned vyslána posádka rendez-vous a tým rychlé zdravotnické pomoci. Do záchrany zraněného se zapojil také vrtulník LZS z Ostravy.

Čtyřiašedesátiletý muž podle všeho havaroval na motokole a byl nalezen náhodnými okolojdoucími lidmi. V okamžiku příjezdu posádek ZZS se pacient nalézal v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a mozku, nevyloučil ani další možná postižení. Muži bylo nezbytné zajistit dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci, ošetřit poranění. Záchranáři jej uložili do vakuové matrace, zahájili podávání léků a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče.

Pro zraněného přilétla posádka LZS, která postiženého převzala na palubu vrtulníku a šetrně přepravila do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče lékařů tamního urgentního příjmu.

Autor / zdroj: PhDr. Lukáš Humpl

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Čtyři zranění při střetu motocyklu s automobilem na Opavsku

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu u vážné dopravní nehody na silnici mezi Opavou a obcí Komárov.

Post

Půjčte si knihu přímo na Ptačáku

Na dětském hřišti u Ptačího vrchu v Opavě si nyní můžete s dětmi nejen pohrát, ale také si vypůjčit knihu z nově umístěné veřejné knihovničky. Další d

Post

Zákaz kouření v nemocnici v Opavě a Krnově

Vedení Slezské nemocnice v Opavě se rozhodlo zakázat kouření v celém areálu nemocnice. Pro zaměstnance a subdodavatele je zákaz absolutní. Pro návštěv

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA