AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
29.5.2018

Vážně zraněný cyklista v Opavě

OPAVA

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 28. května večer u vážné nehody v Opavě. Před tři čtvrtě na deset byli operátoři tísňové linky 155 informováni o nálezu zraněného muže.

Na Gudrichovu ulici byla ihned vyslána posádka rendez-vous a tým rychlé zdravotnické pomoci. Do záchrany zraněného se zapojil také vrtulník LZS z Ostravy.

Čtyřiašedesátiletý muž podle všeho havaroval na motokole a byl nalezen náhodnými okolojdoucími lidmi. V okamžiku příjezdu posádek ZZS se pacient nalézal v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a mozku, nevyloučil ani další možná postižení. Muži bylo nezbytné zajistit dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci, ošetřit poranění. Záchranáři jej uložili do vakuové matrace, zahájili podávání léků a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče.

Pro zraněného přilétla posádka LZS, která postiženého převzala na palubu vrtulníku a šetrně přepravila do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče lékařů tamního urgentního příjmu.

Autor / zdroj: PhDr. Lukáš Humpl

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Unikátní výstava přibližuje vznik a vývoj Československa

Unikátní putovní výstavu nazvanou Republika československá 1918–1939 připravil Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ČR a Středisko společných činnost

Post

Druhý útok lišky na člověka na Opavsku

Koncem května léčili na Infekčním oddělení Slezské nemocnice v Opavě ženu z Vítkovska, kterou kousla liška do nohy. Nyní se opavští specialisté staraj

Post

Hradozámecká noc nabídne kostýmované prohlídky či divadelní scénky

Hradozámecká noc, která letos proběhne v noci ze soboty 25. na neděli 26. srpna, představuje památky v netradiční době a s netradičním programem.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA