AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
8.1.2014

Dny otevřených dveří na Slezské univerzitě v Opavě

OPAVA

Nadcházející týdny přinesou kromě jiného dění na Slezské univerzitě v Opavě také Dny otevřených dveří na všech univerzitních součástech. Jako první se zájemcům představí Matematický ústav v Opavě (MU), který si kromě titulu Fakulta roku v posledních dvou letech letos připomíná 15. výročí své samostatnosti.

Své dveře „otevře“ 14. ledna 2014 v 10 a ve 13 hodin a to ve svém sídle, v budově rektorátu Slezské univerzity a Matematického ústavu, Opava, Na Rybníčku 1. Zájemci o kompletní informační servis o možnostech studia v akademickém roce 2014-2015, a to jak v bakalářských, tak v navazujících magisterských a v doktorských oborech se sejdou v posluchárně R1. Po základním informačním servisu navštíví odborná pracoviště ústavu, kde je čekají také skupinové i individuální konzultace.

Ve stejný den, tedy v úterý 14. ledna 2014 pořádá Den otevřených dveří rovněž Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné (OPF, Univerzitní náměstí 1934/3), jediná její součást sídlící mimo Opavu. Zájemci tak mají nejen příležitost prohlédnout si fakultu, ale také získají informace týkající se studia, propagační materiály a informační letáky. Součástí programu bude soutěž o tablet.

Den otevřených dveří bude rozdělen do tří bloků, které mají za cíl poskytnout zájemcům kompletní informační servis. V době od 9 do 14 hodin budou ve foyer fakulty průběžně probíhat prezentace jednotlivých studijních oborů. V 10 hodin se pak uskuteční v Malém sále prezentace fakulty, kde zástupci vedení poskytnou obecné informace o podmínkách studia, náležitostech elektronické přihlášky, přijímacím řízení, možnostech studia v zahraničí aj. Rovněž budou připraveni zodpovědět veškeré dotazy zájemců. V závěru proběhne losování výherce soutěže o tablet. Od 11.30 hodin bude následovat prohlídka učeben a místnosti fakulty. Další informace zájemci najdou na http://www.slu.cz/opf/cz.

Den otevřených dveří na Fakultě veřejných politik v Opavě (FVP) se uskuteční 22. ledna 2014. Zájemci jsou očekáváni nejprve v aule budovy rektorátu (Na Rybníčku 626/1, Opava) v době od 9.00, 11.00, 13.00, 14.30 hodin. „Pro zájemce jsme připravili nejenom blok informací o možnostech studia v akademickém roce 2014-2015 na naší fakultě, ale také prohlídku odborných pracovišť na ústavech, kde se dané obory studují. Prohlídka ústavů poskytne neformální komunikační prostředí, kde Vám budou zodpovězeny otázky a budete seznámeni s celkovým studijním zázemím,“ říká k akci Ing. Magdalena Chmelařová, Ph.D., proděkanka pro informace a rozvoj FVP s tím, že fakulta opět nabízí studium na bakalářské, magisterské i doktorské úrovni. Více informací o studiu na FVP http://www.fvp.slu.cz.

Jako poslední dostanou možnost nahlédnout pod akademickou pokličku zájemci o studium na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě (FPF). Ta je zve k návštěvě ve středu 5. února 2014.

Veškeré informace týkající se nabízených oborů, přihlášek a poplatků s nimi spojených, přijímacích pohovorů a dalších záležitostí najdou zájemci na http://www.slu.cz/slu/cz/uchazeci. Zde je umístěna i virtuální prohlídka Slezské univerzity.

Autor / zdroj: Martin Kůs

Doporučujeme

H & B servis.cz, s.r.o.

Velkoobchodní prodej a distribuce stavební chemie a zateplovacích systémů. Nabídka polyuretanových pěn, akrylátů, silikonů, tmelů, lepidel, těsnicích a lepicích pásek či spojovacího materiálu. www.habservis.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Křižovatka u Bredy v Opavě se změní v okružní

Křižovatka ulic Nákladní x Oblouková x Rybářská, která patří k nejfrekventovanějším v Opavě, se nově promění v okružní. Pracovníci technických služeb

Post

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály

Post

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec prohrálo

V rámci vloženého kola zavítal tým Táborska na půdu slezské Opavy, kde po výborném výkonu prohrál 2:1. A znovu může hovořit o pořádné porci smůly.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.habservis.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření

REKLAMA