AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Miss Slezské univerzity.
Miss Slezské univerzity.
24.1.2014

Miss Slezské univerzity se stala Lucie Kasalická

OPAVA

Ve čtvrtek 23. ledna 2014 přijal kvestor Slezské univerzity v Opavě Ing. Jaroslav Kania studentku Lucii Kasalickou, které získala titul Miss Slezské univerzity a dekoroval jí šerpou a korunkou. Spolu s ní přivítal a ocenil také první vícemiss Fatimu Kostkovou a druhou vícemiss Janu Pěgřímovou. Ceremoniálu byla osobně přítomna také ředitelka soutěže Miss studentka Tereza Melišová.

Dvacetiletá Lucie Kasalická žije v Chrudimi a na Slezské univerzitě studuje druhý ročník oboru Lázeňství a turismus na Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. V základním kole získala 754 hlasů.

„Velmi si vážím podpory lidí kolem – spolužáků, přítele, taťky a hlavně mámy, která mi vytvořila facebookovou kampaň a dokázala zapojit i další lidi tak, že do Prahy se mnou pojede celý fanklub,“ naznačuje Lucie, že titulem Miss Slezská univerzita pro ni ještě soutěž nekončí. Hledání Miss studentky teď pokračuje dalším veřejným hlasováním, které určí čtyřicet dívek, jež se 6. února zúčastní castingu před odbornou porotou. Ta vybere dvanáct finalistek, které se o korunku a šerpu Miss studentka 2013/14 utkají 1. března v pražském Theatro music klubu. „Na pokračování soutěže se těším, i když v úplné finále si moc nevěřím,“ říká miss univerzity, která si v době psaní tohoto článku držela krásné a jistě postupové třinácté místo. Pokud ale do finále postoupí, chce porotu zaujmout buď recitací, nebo některou ze znalostí načerpanou při studiu: „Mohla bych třeba ukázat flambování,“ přemýšlí nahlas.

První vícemiss Slezské univerzity Fatima Kostková z Ostravy-Poruby, která oslavila své dvacetiny, je studentkou prvního ročníku oboru Aplikovaná matematika pro řešení krizových situací přednášeného na Matematickém ústavu v Opavě. Od svých fanoušků získala v soutěži Miss SU 622 hlasů.

Druhá vícemiss dvaadvacetiletá Jana Pěgřímová pochází z Krnova a v minulosti se už zúčastnila několika podobných soutěží. Je posluchačkou druhého ročníku oboru Sociální patologie a prevence na Fakultě veřejných politik v Opavě. Hlasování jí přineslo 191 hlasů.

Miss Studentka je celorepubliková soutěž studentek o titul Miss českého studentstva. Soutěž organizuje Česká studentská unie. Podrobnosti a další informace najdou zájemci na webu www.missstudentka.cz, kde lze i hlasovat.

Autor / zdroj: Martin Kůs

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Post

Jízdenky na nové spoje RegioJet Opava – Praha jsou již v prodeji

RegioJet zahájil předprodej jízdenek na nové spoje. Jako novinku zavádí nový přímý vlakový spoj Opava východ – Ostrava Svinov – Olomouc – Praha. Nový

Post

Kontroly podnapilých řidičů motorových vozidel na Opavsku

V posledních dnech zastavili policisté na Opavsku několik podnapilých řidičů. Stav údajné podnapilosti či omámení návykovými látkami si široká veřejn

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz

REKLAMA