AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Miss Slezské univerzity.
Miss Slezské univerzity.
24.1.2014

Miss Slezské univerzity se stala Lucie Kasalická

OPAVA

Ve čtvrtek 23. ledna 2014 přijal kvestor Slezské univerzity v Opavě Ing. Jaroslav Kania studentku Lucii Kasalickou, které získala titul Miss Slezské univerzity a dekoroval jí šerpou a korunkou. Spolu s ní přivítal a ocenil také první vícemiss Fatimu Kostkovou a druhou vícemiss Janu Pěgřímovou. Ceremoniálu byla osobně přítomna také ředitelka soutěže Miss studentka Tereza Melišová.

Dvacetiletá Lucie Kasalická žije v Chrudimi a na Slezské univerzitě studuje druhý ročník oboru Lázeňství a turismus na Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. V základním kole získala 754 hlasů.

„Velmi si vážím podpory lidí kolem – spolužáků, přítele, taťky a hlavně mámy, která mi vytvořila facebookovou kampaň a dokázala zapojit i další lidi tak, že do Prahy se mnou pojede celý fanklub,“ naznačuje Lucie, že titulem Miss Slezská univerzita pro ni ještě soutěž nekončí. Hledání Miss studentky teď pokračuje dalším veřejným hlasováním, které určí čtyřicet dívek, jež se 6. února zúčastní castingu před odbornou porotou. Ta vybere dvanáct finalistek, které se o korunku a šerpu Miss studentka 2013/14 utkají 1. března v pražském Theatro music klubu. „Na pokračování soutěže se těším, i když v úplné finále si moc nevěřím,“ říká miss univerzity, která si v době psaní tohoto článku držela krásné a jistě postupové třinácté místo. Pokud ale do finále postoupí, chce porotu zaujmout buď recitací, nebo některou ze znalostí načerpanou při studiu: „Mohla bych třeba ukázat flambování,“ přemýšlí nahlas.

První vícemiss Slezské univerzity Fatima Kostková z Ostravy-Poruby, která oslavila své dvacetiny, je studentkou prvního ročníku oboru Aplikovaná matematika pro řešení krizových situací přednášeného na Matematickém ústavu v Opavě. Od svých fanoušků získala v soutěži Miss SU 622 hlasů.

Druhá vícemiss dvaadvacetiletá Jana Pěgřímová pochází z Krnova a v minulosti se už zúčastnila několika podobných soutěží. Je posluchačkou druhého ročníku oboru Sociální patologie a prevence na Fakultě veřejných politik v Opavě. Hlasování jí přineslo 191 hlasů.

Miss Studentka je celorepubliková soutěž studentek o titul Miss českého studentstva. Soutěž organizuje Česká studentská unie. Podrobnosti a další informace najdou zájemci na webu www.missstudentka.cz, kde lze i hlasovat.

Autor / zdroj: Martin Kůs

Doporučujeme

H & B servis.cz, s.r.o.

Velkoobchodní prodej a distribuce stavební chemie a zateplovacích systémů. Nabídka polyuretanových pěn, akrylátů, silikonů, tmelů, lepidel, těsnicích a lepicích pásek či spojovacího materiálu. www.habservis.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Křižovatka u Bredy v Opavě se změní v okružní

Křižovatka ulic Nákladní x Oblouková x Rybářská, která patří k nejfrekventovanějším v Opavě, se nově promění v okružní. Pracovníci technických služeb

Post

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály

Post

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec prohrálo

V rámci vloženého kola zavítal tým Táborska na půdu slezské Opavy, kde po výborném výkonu prohrál 2:1. A znovu může hovořit o pořádné porci smůly.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.habservis.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA