AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Česká televize bude spolupracovat se Slezskou univerzitou.
Česká televize bude spolupracovat se Slezskou univerzitou.
27.6.2014

Česká televize bude spolupracovat se Slezskou univerzitou

OPAVA

Ředitel regionálního studia České televize v Ostravě Tomáš Šiřina a rektor Slezské univerzity v Opavě Rudolf Žáček v pátek podepsali memorandum o spolupráci obou institucí. Dokument nastavuje podmínky vzájemné spolupráce nejen na poli vzdělávání, ale i kultury a televizního vysílání.

"Sepsání a podpis Memoranda o spolupráci potvrzují dlouhodobou a systematickou snahu České televize podporovat a vzájemně propojovat oblasti vzdělávání, kultury a televizního vysílání. Ve spolupráci se Slezskou univerzitou vidíme také velký potenciál v podobě podpory studia zaměřeného na rozvoj nových tvůrčích osobností v oboru audiovizuální tvorby a dalších oborů v rámci filmového umění a televizních žánrů. Objevování nových a výrazných osobností české televizní kultury je totiž rovněž jednou z priorit České televize," komentuje podpis memoranda ředitel ostravského studia České televize Tomáš Šiřina.

Rektor Rudolf Žáček podtrhnul význam tohoto aktu z pohledu Slezské univerzity, když po podpisu memoranda řekl: "Slezská univerzita vnímá spolupráci s ostravským studiem České televize jako cennou příležitost pro odbornou praxi studentů, kteří se tak mohou seznámit s realitou konkrétní televizní práce. Na naší univerzitě rozvíjíme studijní obory audiovizuální tvorba, audiovizuální technika a kulturní dramaturgie. Přivítáme tedy, jestliže se televizní osobnosti zapojí i do pedagogického procesu."

Podpisem Memoranda definují obě strany v obecné rovině podmínky spolupráce a vzájemné podpory na poli veřejné služby v oblasti vzdělávání, kultury a televizního vysílání s důrazem na snahu o větší informovanost veřejnosti v těchto oblastech. Memorandum je formálním vyjádřením společné vůle obou institucí, konkrétní postupy a projekty budou vždy smluvně ošetřeny. Jakým způsobem se společné cíle daří naplňovat, chtějí zástupci obou institucí vyhodnotit vždy jednou ročně.

Autor / zdroj: Jolanda Pilařová

Doporučujeme

H & B servis.cz, s.r.o.

Velkoobchodní prodej a distribuce stavební chemie a zateplovacích systémů. Nabídka polyuretanových pěn, akrylátů, silikonů, tmelů, lepidel, těsnicích a lepicích pásek či spojovacího materiálu. www.habservis.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Křižovatka u Bredy v Opavě se změní v okružní

Křižovatka ulic Nákladní x Oblouková x Rybářská, která patří k nejfrekventovanějším v Opavě, se nově promění v okružní. Pracovníci technických služeb

Post

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály

Post

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec prohrálo

V rámci vloženého kola zavítal tým Táborska na půdu slezské Opavy, kde po výborném výkonu prohrál 2:1. A znovu může hovořit o pořádné porci smůly.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.habservis.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA