AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Slezská univerzita v Opavě.
Slezská univerzita v Opavě.
19.11.2014

Kandidátem na funkci rektora Slezské univerzity v Opavě se stal doc. Pavel Tuleja

OPAVA

Kandidátem na funkci rektora Slezské univerzity v Opavě se stal doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D. Rozhodlo tak první kolo volby Akademického senátu Slezské univerzity.

Stávající děkan Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné zvítězil nad druhým uchazečem, současným prorektorem pro vědu a zahraniční styky Slezské univerzity prof. RNDr. Miroslavem Englišem, DrSc., nejtěsnějším možným poměrem 12:10. Podle oficiálního sdělení předsedy volební komise RNDr. Vladimíra Sedláře, CSc., všech dvaadvacet volitelů provedlo volbu řádně a všech 22 hlasovacích lístků bylo platných.

Slezská univerzita hledá rektora Slezské univerzity pro nadcházející čtyřleté období 1. března 2015 – 28. února 2019 již podruhé. V první volbě nezískal ani jeden z nominovaných (prof. Zdeněk Jirásek a prof. Daniel Stavárek) potřebnou nadpoloviční většinu hlasů, a tak musela dle příslušného jednacího a volebního řádu být vyhlášena volba nová. Stávajícímu rektoru Slezské univerzity prof. PhDr. Rudolfu Žáčkovi, Dr., vyprší jeho mandát posledního února roku 2015 a již nemůže bez přerušení znovu kandidovat.

Z této volby zvolený kandidát teď bude Akademickým senátem SU navržen Ministerstvu školství ČR a v zákonem daném procesu jej musí do funkce jmenovat prezident České republiky. Teprve poté při následné slavnostní inauguraci převezme insignie své funkce – rektorský řetěz a rektorské žezlo.

Autor / zdroj: Martin Kůs

Doporučujeme

H & B servis.cz, s.r.o.

Velkoobchodní prodej a distribuce stavební chemie a zateplovacích systémů. Nabídka polyuretanových pěn, akrylátů, silikonů, tmelů, lepidel, těsnicích a lepicích pásek či spojovacího materiálu. www.habservis.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Křižovatka u Bredy v Opavě se změní v okružní

Křižovatka ulic Nákladní x Oblouková x Rybářská, která patří k nejfrekventovanějším v Opavě, se nově promění v okružní. Pracovníci technických služeb

Post

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály

Post

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec prohrálo

V rámci vloženého kola zavítal tým Táborska na půdu slezské Opavy, kde po výborném výkonu prohrál 2:1. A znovu může hovořit o pořádné porci smůly.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.habservis.cz garaze.fabrego.cz

REKLAMA