Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Rozhovor 28.3.2017

Jindra Šalátová: Práce v SOS dětských vesničkách byla mým snem

Ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová má za sebou první rok ve své funkci. Jak hodnotí své dosavadní působení v organizaci? Jaké příběhy se jí vryly do srdce a jaké plány do budoucna tato čerstvá čtyřicátnice a milovnice běhu má?


Post
Vzdělávání a školy 25.3.2017

Dvě desítky astronomů poměřily své síly v Opavě

Ve dnech 22. až 24. března 2017 proběhlo na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě první ze čtyř ústředních kol 14. ročníku Astronomické olympiády.


Post
Politika 10.3.2017

Hnutí ANO mírně posiluje, zatímco ČSSD ztrácí

Hnutí ANO mírně posiluje, zatímco ČSSD ztrácí. Okamurovo SPD předstihlo KDU-ČSL i TOP 09. Aktuálně nejsilnější vedoucí hnutí ANO si oproti minulému měsíci mírně polepšilo o čtyři desetiny procentního bodu na aktuálních 28,9 % voličské podpory.


Post
Zdravotnictví 10.3.2017

Do konce března lze podat přihlášku ke změně zdravotní pojišťovny

Výběr zdravotní pojišťovny je pro každého občana České republiky dobrovolný, přičemž zdravotní pojišťovnu lze jednou ročně změnit.


Post
Doprava 9.3.2017

Nejdražší MHD nabízí Liberec, nejméně dopravu dotují v Ústí

Hned trojice krajských měst České republiky zaznamenala s novým rokem zdražení hromadné dopravy. Od 1. ledna 2017 si tak na nové ceny museli zvykat obyvatelé Brna, Ostravy a Plzně.


Post
Aktuálně 2.3.2017

Roman Vondrouš získal cenu v soutěži Pictures of the Year International

Student doktorského studia na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě Roman Vondrouš získal významnou cenu ve fotožurnalistické soutěži Pictures of the Year International v New Yorku.


Post
Ekologie 25.2.2017

Projekt sanace Hlučínského jezera se dostal mezi vládní priority

Sanaci, rekultivaci a revitalizaci území po těžbě štěrkopísku v Hlučíně zařadilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR do vládního seznamu prioritních projektů programu revitalizace Moravskoslezského kraje.


Post
Krimi 24.2.2017

Agresivní 24letý Opavan poškodil vstupní dveře na Hlásce

Ve středu něco málo před půl jedenáctou dopoledne oznámila na linku 156 pracovnice podatelny Magistrátu města Opavy, že v budově na ulici Horní náměstí 69 v Opavě je vulgárně napadá neznámý muž.


Post
Zdravotnictví 21.2.2017

V Moravskoslezském kraji objevili řadu plicních nemocí

V Týdnu Idiopatické plicní fibrózy, si nechalo 162 lidí z Moravskoslezského kraje zkontrolovat plíce. Tento kraj je tak na druhé příčce nejvyššího počtu lidí z republiky, kteří projevili zájem o své zdraví.


Post
Zdravotnictví 12.2.2017

Lidé z Moravskoslezského kraje mohou zjistit, jak staré jsou jejich cévy

Zda odpovídá stav jejich cév kalendářnímu věku, se zájemci mohou dozvědět v lékárnách v Moravskoslezském kraji. Místní lékárnici totiž nabízí lidem měření cévního věku za pomoci speciálního přístroje, který je v České republice vůbec poprvé.


Post
Ekologie 9.2.2017

Opava si na zkoušku zapůjčila elektromobil

Vozový park opavského magistrátu se na dobu dvou měsíců rozrostl o elektromobil. Městu ho pro zkušební účely zapůjčila energetická společnost E.ON.


Post
Doprava 8.2.2017

Opavsko ve středu dopoledne trápila ledovka

Ve středu od ranních hodin trápila Opavsko ledovka a s ní spojené komplice v silničním provozu. Policisté v průběhu rána a dopoledne vyjeli k sedmi dopravním nehodám


Post
Krimi 5.2.2017

Záchranáři ošetřovali potápěče na Opavsku

Zdravotnická záchranná služba byla v sobotu volána k ohroženému potápěči na Opavsku. Operátoři převzali před patnáctou hodinou prvotní informaci o vážných zdravotních obtížích muže, který se potápěl ve starém důlním díle v Čermné.


Post
Doprava 1.2.2017

Hasiči v Moravskoslezském kraji zasahovali během středečního dopoledne u 13 nehod

Celkem ke 13 dopravním nehodám vyjížděli jen během středečního rána a dopoledne profesionální hasiči z HZS MSK do všech koutů Moravskoslezského kraje.


Post
Vzdělávání a školy 27.1.2017

Poprvé na vlastních nohou. Opavská škola má rehabilitační oblečky, které dokáží divy

Takřka jako zázrak vypadá terapie v Základní škole pro tělesně postižené v Opavě. Díky speciálním oblečkům pro synergickou reflexní terapii se imobilní děti dokáži postavit na vlastní nohy bez strachu či bolesti.


Post
Doprava 27.1.2017

Policisté dopravní, pořádkové a cizinecké služby kontrolovali vozidla

Moravskoslezští policisté se v uplynulých dnech intenzivně věnovali kontrole řidičů, tentokrát se však v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili i na přestupky chodců, a to vzhledem k nepříznivému vývoji dopravní nehodovosti s účastí chodců.


Post
Krimi 20.1.2017

Policejní pyrotechnici zveřejnili počty výjezdů za rok 2016

Policejní pyrotechnici v roce 2016 vyjeli celkem k 1708 případům. Z toho bylo 1555 výjezdů na nálezy munice a výbušnin, 137 výjezdů k nálezům podezřelých předmětů a nástražných výbušných předmětů a 16ti anonymním oznámením.


Post
Krimi 20.1.2017

Návštěvy v bytě se někdy opravdu nemusí vyplatit

Policisté z opavského obvodního oddělení v nedávné době přijali dvě oznámení o krádežích věcí v bytech, a to při různých návštěvách poškozených osob.


Post
Doprava 19.1.2017

Vyprošťování kamionu s paletami a proraženou nádrží na Opavsku

Čtyři jednotky hasičů se zapojily během středečního dopoledne do odstraňování následků nehody nákladního automobilu Renault s přívěsem.


Post
Vzdělávání a školy 19.1.2017

Alternativní školy táhnou. Děti se vzdělávají bez učebnic i znám

Nabídku klasického vzdělávání rozšiřují v České republice také alternativní školy, které se objevují na úrovni od mateřských po střední školy a gymnázia.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA