Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 6.11.2016

Vítězi krajského kola Logické olympiády v Moravskoslezském kraji se stali Adam, Tomáš a Martin

V pátek se v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě uskutečnilo krajské kolo již 9. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR.


Post
Krimi 5.11.2016

Hasiči překládali nápoje a vyprošťovali nákladní MAN z příkopu u Hlučína

Tři jednotky hasičů zasahovaly přes páteční poledne na silnici č.56 mezi Hlučínem a Kozmicemi, kde skončil nákladní MAN s nápoji v příkopu.


Post
Doprava 3.11.2016

Zastávky MHD v Opavě získají nové přístřešky

Na jedenácti zastávkách opavské městské hromadné dopravy vyrostou do konce listopadu nové přístřešky. Zvýší se tak pohodlí cestujících, kteří čekají na autobus či trolejbus.


Post
Vzdělávání a školy 1.11.2016

Kvalitních řemeslníků ubývá. Chybí nadšení učni i noví živnostníci

Počet řemeslníků v České republice dlouhodobě klesá. Problémy řeší především odborná učiliště, která meziročně registrují až o 60 % méně přihlášek.


Post
Společnost 30.10.2016

Zájem o kurzy sebeobrany v Opavě stále stoupá

Zaměstnanci Úřadu práce v Opavě stále častěji čelí slovnímu napadání a agresivnímu chování ze strany svých klientů.


Post
Společnost 27.10.2016

Záchranáři nacvičovali zásah u pacienta s vysoce nakažlivou nemocí

Záchranáři se ve středu účastnili taktického cvičení složek IZS v Opavě s tématem zásahu u pacienta s vysoce nakažlivou nemocí. Cílem bylo prověřit spolupráci personálu infekčního oddělení s krajskou hygienickou stanicí a složkami integrovaného záchranného systému.


Post
Vzdělávání a školy 27.10.2016

Prezident ČR Miloš Zeman navštíví Slezskou univerzitu v Opavě

Ve čtvrtek 3. listopadu navštíví Slezskou univerzitu v Opavě v rámci své návštěvy Moravskoslezského kraje prezident ČR Miloš Zeman. Krátce se setká s vedením univerzity a jejích součástí, poté bude mít vyhrazeno 50 minut na volnou debatu se studenty.


Post
Krimi 19.10.2016

Detektivové České pojišťovny letos zatím odhalili pojistné podvody za 405 milionů korun

Za první tři čtvrtletí letošního roku odhalili detektivové České pojišťovny pojistné podvody za 404,7 milionů korun, což je o 44 milionů více než ve stejném období minulého roku.


Post
Vzdělávání a školy 12.10.2016

Studenti představili své vize MS kraje v roce 2030

Jak bude vypadat Moravskoslezský kraj v roce 2030? Na tuto otázku se pokusili odpovědět studenti středních škol a Slezské univerzity v její aule v Opavě.


Post
Krimi 10.10.2016

Městští strážníci v Opavě provedli odchyt „bojového“ psa

Dne 7. 10. tohoto roku něco málo před devátou hodinou dopolední přijalo operační středisko městské policie oznámení na tísňovou linku 156, že u kostela na ulici Hlavní v Opavě-Kylešovicích volně pobíhá pes nějakého bojového plemene.


Post
Společnost 8.10.2016

Vnitroblok Masařské v Opavě oživí nové stromy

Opava byla letos v lednu vyhlášena jako nejúspěšnější město v soutěži ve třídění nápojových kartonů. Stotisícovou výhru nyní radnice investuje do oživení a omlazení zeleně ve vnitrobloku ulice Masařská, která je v těsném sousedství jedné z hlavních opavských ulic v centru města – Masarykovy třídy.


Post
Vzdělávání a školy 7.10.2016

Listopad 1989 na Slezské univerzitě připomene konference věnovaná médiím a dějinám

Listopad 1989 si na Slezské univerzitě připomenou konferencí věnovanou médiím a jejich interpretaci historických událostí.


Post
Krimi 5.10.2016

Detektivové Allianz pojišťovny už letos odhalili podvody za 242 milionů korun

Od ledna do konce září prověřovali specialisté Allianz pojišťovny přes dva tisíce podezřelých případů a odhalili pojistné podvody za skoro 243 milionů korun.


Post
Společnost 3.10.2016

Úředníci opavského magistrátu se učí bránit

V souvislosti se zvyšujícím se počtem slovních napadení a agresivního chování občanů vůči úředníkům se Městská policie Opava ve spolupráci s odborem školství Magistrátu města Opavy rozhodla pro ty opavské uspořádat kurz sebeobrany.


Post
Doprava 28.9.2016

Hasiči vyprošťovali na Opavsku seniora ze Škody 120

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí odpoledne v Dolním Benešově u nehody dvou osobních automobilů, která si vyžádala dvě zraněné osoby.


Post
Společnost 23.9.2016

Moravskoslezští záchranáři soutěžili na Opavsku

Další ročník soutěžního klání nelékařských posádek Rescue pohár ředitele ZZS MSK proběhl ve čtvrtek v Budišově nad Budišovkou na Opavsku.


Post
Krimi 21.9.2016

Voříšek zachránil svou paní při nočním požáru chatky v Opavě

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci na středu u požáru přízemní chatky na okraji Opavy. Z hořícího objektu se podařilo uniknout okénkem ženě (1968), kterou včas probudil intenzivním štěkotem její věrný psík.


Post
Společnost 21.9.2016

Zaměstnanci opavského magistrátu i radní podpořili akci Na úřad bez auta

Ve středu 21. září se opavští radní včetně primátora a všech jeho náměstků, zaměstnanci magistrátu i strážníci městské policie zapojili do akce „Na úřad bez auta“, kterou letos opět inicioval Krajský úřad Moravskoslezského kraje.


Post
Doprava 19.9.2016

Kuriózní dopravní nehoda v Hlučíně

V pondělí ráno se v Hlučíně odehrála velmi kuriózní dopravní nehoda, naštěstí bez vážných následků.


Post
Doprava 8.9.2016

Chlapce na Opavsku srazil automobil

Posádky zdravotnické záchranné služby vyjížděly ve čtvrtek odpoledne k vážné dopravní nehodě na Opavsku. Krátce před půl třetí převzali operátoři ZZS tísňové volání s oznámením střetu automobilu s dítětem.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.habservis.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz

REKLAMA