SPORT

Plzeň oplatila Opavě loňské vyřazení v poháru
Fotbal 6.10.2017

Plzeň vykročila za postupem už v úvodu utkání, kdy během první čtvrt hodiny získala dvougólový náskok po brankách Jakuba Řezníčka a Václava Pilaře. Ten po změně stran snížil střídající Tomáš Smola, v závěru ale domácí několikrát vystřídali a opět začali na trávníku dominovat.

Nejlepší sportovní dřevorubec je Martin Komárek
Sport 25.9.2017

Mistrem České republiky v největší dřevorubecké soutěži světa STIHL TIMBERSPORTS se stal Martin Komárek. Ve finálové soutěži nastoupilo 12 závodníků z celé republiky.

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem
Ragby 15.9.2017

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály i mimo hřiště.

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec prohrálo
Fotbal 22.8.2017

V rámci vloženého kola zavítal tým Táborska na půdu slezské Opavy, kde po výborném výkonu prohrál 2:1. A znovu může hovořit o pořádné porci smůly.

Z horké opavské půdy si veze Sokolov bod
Fotbal 20.8.2017

Nejlepšímu útoku FNL museli v sobotním podvečeru čelit baníkovci ze Sokolova. Proti ofenzivně laděnému soupeři předvedli hostující hráči především kvalitní výkon v obraně a i přes několik šancí Opavy skončilo utkání před téměř třemi tisíci diváky bez branek.

Favorizovaná Opava se v poháru trápila s Prostějovem
Fotbal 16.8.2017

Přes osmdesát minut domácí drželi s favoritem krok. Přestože se Slezané po hodině hry dostali do vedení, dokázal Tomáš Langer nádhernou střelou vyrovnat. Teprve v poslední desetiminutovce se Opava prosadila díky penaltě a brance do otevřené obrany.

Mistrovství ČR ve windsurfingu
Sport 26.7.2017

Již poněkolikáté si čeští windsurfaři vybrali ke svému mistrovství republiky Viganj v Chorvatsku, kde je kromě letního počasí také příznivý vítr.

Permanentka v Opavě umožní vstup na fotbal, hokej i basket
Sport 24.7.2017

Sportovní nadšence určitě potěší zpráva o nové možnosti zakoupit si permanentku s názvem Opava fandí. Ta bude majitele opravňovat ke vstupu na domácí utkání A družstev mužů SFC, Klubu BK a Klubu HKO, tedy na fotbal, basketbal a hokej.

Současné kauzy nás poškozují, zní z pivovaru Gambrinus
Fotbal 10.6.2017

Pivovar Gambrinus oznámil razantní krok ohledně svého dalšího účinkování v českém fotbale. Z pozice hlavního partnera, který podporuje fotbal na všech jeho úrovních rekordních devatenáct let, se rozhodl neuplatnit opci na pokračování sponzorství nejvyšší soutěže a reprezentace.

Ševci porazili Opavu a slaví zisk MOL Cupu
Fotbal 18.5.2017

Zlínský klub podruhé v historii dosáhl na zisk poháru. Ševci porazili Opavu 1:0, díky brance Bartolomeua z 20. minuty. Fotbalisté Zlína mají jisté minimálně 3. předkolo Evropské ligy. V případě výhry Manchesteru United v letošním ročníku Evropské ligy, by pak klubu připadlo rovnou místo v základní skupině této velké soutěže.

Primátor Opavy ocenil volejbalistu Václava Slaninu
Volejbal 15.5.2017

Primátor Opavy Radim Křupala ocenil dlouholetého hráče, trenéra, rozhodčího a funkcionáře Václava Slaninu. Ten převzal Cenu primátora statutárního města Opavy za dlouholetý přínos sportu v Opavě.

Opava zdolala Varnsdorf
Fotbal 14.5.2017

Opava zvítězila ve Fortuna národní lize pošesté v řadě, když přehrála Varnsdorf v poměru 4:2 a vítězně se naladila na středeční finále MOL Cupu se Zlínem.

Viktorka si tak z Opavy odvezla bod s hořkou pachuťí
Fotbal 15.4.2017

Jen pár minut dělilo Viktorku o čtvrtou výhru v řadě. K ní měla v Opavě dobře nakročeno, ještě v 86. minutě vedla 2:0. Domácí však v 87. minutě z penalty snížili a o tři minuty později se radovali z vyrovnání na 2:2.

Opava smolně prohrála s Baníkem Ostrava
Fotbal 19.3.2017

Městské sady umlčel jedenáct minut před koncem opavský rodák Tomáš Mičola, který po rohovém kopu poslal na zadní tyči do sítě hlavičku Petra Bredy. Baník znovu zvýšil náskok na třetí Opavu na čtyři body.

Ústí doma na Opavu nestačilo
Fotbal 11.3.2017

V 18. kole Fotbalové národní ligy přijela do Ústí nad Labem favorizovaná Opava, která zvítězila nejtěsnějším rozdílem 1:0. Rozhodující branku vstřelil exústecký Tomáš Smola.

Hana Horáková: Ať se dostanou až na pódium!
Basketbal 10.3.2017

Pod bezednými koši vyhrála, co se dalo. Mistrovství Evropy, Euroligu, získala i stříbro na mistrovství světa a také desítku ligových titulů s brněnskými „Žabinami“. Objela tři olympiády a ve svůj hvězdný rok 2010 byla zvolena i Hráčkou Evropy.