AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
20.7.2020

Banální přestupek se během chvíle změnil v trestný čin

OSTRAVA

V sobotu krátce před 19. hodinou u jedné z prodejen potravin v Ostravě – Mariánských Horách strážníci spatřili muže, který konzumoval alkoholické nápoje na místě, kde je to zakázáno. Po provedené lustraci se tento muž vzápětí stal osobou podezřelou ze spáchání trestného činu.

V sobotní podvečer v Ostravě – Mariánských Horách na ulici 1. Máje u prodejny potravin U Kocourů upoutal pozornost strážníků muž, který zde konzumoval láhvové pivo. Pivo totiž konzumoval na místě, kde je konzumace alkoholických nápojů  zakázána obecně závaznou vyhláškou města Ostravy.

Poté, co byl muž strážníky vyzván k prokázání totožnosti, jim sdělil, že žádné doklady u sebe nemá. Protože nebyl na místě schopen věrohodným způsobem hlídce prokázat svou totožnost, byl předveden na služebnu Policie České republiky.

Provedenou lustrací v dostupných evidencích bylo následně zjištěno, že se jedná o 37letého muže slovenské národnosti. Tomuto muži bylo v roce 2006 uloženo vyhoštění z České republiky. V České republice tak pobýval nelegálně.

Výtečníka, který vědomě mařil výkon úředního rozhodnutí si tak hned na místě ponechali kolegové z Policie České republiky k dalším úkonům.

Autor / zdroj: Jindřich Machů

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Autobusovou dopravu na Hlučínsku bude zajišťovat ČSAD Havířov

Veřejnou autobusovou dopravu na Hlučínsku bude následujících deset let zajišťovat společnost ČSAD Havířov. Autobusy nového dopravce, kterého krajští r

Boční vchody Slezské nemocnice zůstávají uzavřeny

Pacienti, kteří míří do Slezské nemocnice v Opavě, musí do areálu vstupovat stále pouze hlavním vchodem. Vedlejší vchody a branky zůstávají nadále uza

DNES SE STALO

HISTORIE5. srpna 1646

byl Ferdinand IV. korunován českým králem.

ZAJÍMAVOSTI5. srpna 1884

položili v New Yorku základní kámen ke stavbě Sochy Svobody.

AUTO-MOTO5. srpna 1888

Bertha Benzová jako první řidička automobilu podnikla 106 km dlouhou cestu z Mannheimu do Pforzheimu.

POZVÁNKA OBRAZEM