AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
19.8.2020

Hasiči Moravskoslezského kraje vyjeli během 24 hodin k téměř devadesáti událostem spojených s bouřkami

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

89 výjezdů mají za sebou od úterního odpoledne do středeční sedmé hodiny ranní, 19.8.2020, profesionální a dobrovolní hasiči Moravskoslezského kraje.

Nejvíce zásahů evidují profesionální a dobrovolní hasiči v okrese Karviná (36), dále Opava (23), Bruntál (15), Frýdek-Místek (12), Ostrava (2), Nový Jičín (1).

Hasiči nejčastěji prováděli a na některých místech stále ještě provádí čerpání vody ze zatopených sklepů, garáží a lagun, které vznikly na zahradách rodinných domů. Dále se věnují čistění kanálů a kanálových vpustí ucpaných splavenou hlínou nebo trávou. Některé zásahy si vyžádaly nutnost nasazení motorových pil a silných hasičských paží k odstraňování polámaných nebo vyvrácených stromů a větví na pozemní komunikace.

Během deštivé noci a rána hasiči monitorovali i stav výšky vodní hladiny některých vodních toků v Moravskoslezském kraji. Všechny zásahy hasičů se obešly bez zranění.

Autor / zdroj: Lukáš Popp

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Další smrtelná nehoda na Opavsku

Další smrtelná dopravní nehoda se stala na Opavsku. Třiceti šestiletý muž, který řídil osobní automobil Škoda Octavia Combi, neměl po nárazu do stro

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

DNES SE STALO

HISTORIE28. října 1453

byl třináctiletý Ladislav Pohrobek korunován českým králem. Jiří z Poděbrad i nadále zůstával správcem země s mocí vladařskou.

OBJEVY28. října 1492

přistál Kryštof Kolumbus na Kubě.

HISTORIE28. října 1918

byl V Praze vyhlášen samostatný československý stát..

POZVÁNKA OBRAZEM