AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Envato Elements
4.6.2020

Boční vchody Slezské nemocnice zůstávají uzavřeny

OPAVA

Pacienti, kteří míří do Slezské nemocnice v Opavě, musí do areálu vstupovat stále pouze hlavním vchodem. Vedlejší vchody a branky zůstávají nadále uzavřeny.

„S ohledem na epidemiologickou situaci a bezpečnostní audit, který počet vstupů do nemocnice označil jako značné bezpečnostní riziko pro pacienty a zaměstnance nemocnice, jsme se rozhodli ponechat všechny boční vstupy do nemocnice zatím uzavřeny. Samozřejmě si uvědomujeme, že zejména pro seniory, kteří přijíždí k nemocnici hromadnou dopravou se cesta prodlužuje. Přesto všechny žádáme, aby při vstupu do nemocnice i nadále využívali pouze  hlavní vchod,“ sdělil ředitel SN v Opavě Ing. Karel Siebert, MBA.

I nadále bude každému vstupujícímu či vjíždějícímu občanovi do areálu nemocnice měřena teplota. „Jde o nutné opatření, které nám umožňuje rozvolňovat provoz nemocnice. Děkuji všem za respektování tohoto opatření,“ dodal ředitel Siebert.


Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

Hasiči Moravskoslezského kraje vyjeli během 24 hodin k téměř devadesáti událostem spojených s bouřkami

89 výjezdů mají za sebou od úterního odpoledne do středeční sedmé hodiny ranní, 19.8.2020, profesionální a dobrovolní hasiči Moravskoslezského kraje.

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

DNES SE STALO

DOPRAVA27. září 1825

vypravil George Stephenson parní vlak mezi městy Stockton-on-Tees a Darlington v Anglii.

KULTURA27. září 1900

bylo otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA27. září 1981

uvedli ve Francii do provozu první trať TGV mezi Paříží a Lyonem.

POZVÁNKA OBRAZEM