AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Slezská nemocnice v Opavě otevřela nové očkovací centrum v Kravařích
Slavnostní přestřižení pásky. 
Autor / zdroj foto: Monika Kunčarová

Opava / Kravaře

Slezská nemocnice v Opavě otevřela druhé očkovací místo. Po úspěšném jednání zástupců Slezské nemocnice, města Kravaře a MS kraje tak došlo ke zvýšení očkovací kapacity na Opavsku.  

Záměr otevřít další očkovací centrum řešilo vedení Slezské nemocnice od počátku března. Následovalo intenzivní hledání a prohlídky možných prostor, z nichž každé v sobě skrývaly pro i proti. Ukázalo se, že nejlepší variantou je zámek v Kravařích. Zámek je situován uprostřed rozsáhlého parku, necelých 10 km od Opavy a je stále z důvodu pandemie pro veřejnost uzavřen.

Parkování je zajištěno v areálu zámku, v jeho bezprostřední blízkosti. Díky historickým prostotám zámku není očkovací místo vhodné pro imobilní zájemce o očkování.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo najít vhodné prostory na zámku Kravaře a lidem na Opavsku tak nabídnout větší dostupnost očkování v regionu. První týden probíhalo očkování v testovacím režimu a bylo naočkováno 80 lidí denně. Do budoucna by se měla kapacita očkovacího místa zvýšit na cca 250 naočkovaných denně. Kapacita je samozřejmě závislá také na množství dodaných vakcín. Rád bych poděkoval za vstřícnost při zřizování očkovacího místa na zámku starostce města Kravaře Monice Brzeskové a zástupcům MSK,“  řekl k otevření nového očkovacího centra  Ing. Karel Siebert, MBA, ředitel Slezské nemocnice.

Provozní doba očkovacího centra je závislá na počtu dodaných vakcín. 

Očkováni budou jen ti klienti, kteří budou mít potvrzenou časovou rezervaci rezervačním systémem RESERVATIC. 

Veškeré další informace (i případné změny) najdete na www.snopava.cz

 

Autor / zdroj: Monika Kunčarová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.