AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Slezská univerzita získala od Evropské komise prestižní ocenění Diploma Supplement Label

OPAVA

Slezská univerzita v Opavě opětovně získala od Výkonné agentury Evropské komise prodloužení certifikátu kvality Diploma Supplement (DS) Label až do konce roku 2016. Slezská univerzita automaticky vydává svým absolventům tento dokument od 1. ledna 2005, studenti, kteří dostudovali před tímto datem, na dodatek mají také nárok, ale musí si o vydání požádat. V roce 2013 byl DS na Slezské univerzitě vydán v 1985 případech.

Nejprve vše vyhodnotila Národní agentura a národní expert, poté se celá záležitost přesunula do Bruselu, kde záležitost posoudila Výkonná agentura Evropská komise. Sedmnáctého prosince 2013 pak dorazil na Slezskou univerzitu v Opavě dopis s podpisem úřadující vedoucí oddělení Maríe Luisy Garsía Mínguez a v něm poděkování za skvěle odvedenou dosavadní práci a oficiální informace o prodloužení platnosti certifikátu Diploma Supplement (DS) Label až do konce roku 2016.

Důležitost dodatku DS je zejména v oblasti trhu práce. Dokument shrnuje objektivní údaje o absolvovaném studijním programu včetně výpisu všech vykonaných zkoušek, dosaženého hodnocení nebo tématu absolventské práce. Potencionální zaměstnavatel tak má k dispozici dokument, který popisuje skutečné vzdělání dotyčného a snadno získá přehled o profilu jeho znalostí. Jakousi nadstavbou dodatku pak je popis školského systému v České republice. Není žádným tajemstvím, že právě tento dodatek, který však v žádném případě není náhradou za vysokoškolský diplom, je při rozhodování pro budoucího zaměstnavatele či při nástupu na navazující studium nejvýznamnějším dokumentem.

Autor / zdroj: Martin Kůs

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.