AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Miss Slezské univerzity se stala Lucie Kasalická

OPAVA

Ve čtvrtek 23. ledna 2014 přijal kvestor Slezské univerzity v Opavě Ing. Jaroslav Kania studentku Lucii Kasalickou, které získala titul Miss Slezské univerzity a dekoroval jí šerpou a korunkou. Spolu s ní přivítal a ocenil také první vícemiss Fatimu Kostkovou a druhou vícemiss Janu Pěgřímovou. Ceremoniálu byla osobně přítomna také ředitelka soutěže Miss studentka Tereza Melišová.

Dvacetiletá Lucie Kasalická žije v Chrudimi a na Slezské univerzitě studuje druhý ročník oboru Lázeňství a turismus na Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. V základním kole získala 754 hlasů.

„Velmi si vážím podpory lidí kolem – spolužáků, přítele, taťky a hlavně mámy, která mi vytvořila facebookovou kampaň a dokázala zapojit i další lidi tak, že do Prahy se mnou pojede celý fanklub,“ naznačuje Lucie, že titulem Miss Slezská univerzita pro ni ještě soutěž nekončí. Hledání Miss studentky teď pokračuje dalším veřejným hlasováním, které určí čtyřicet dívek, jež se 6. února zúčastní castingu před odbornou porotou. Ta vybere dvanáct finalistek, které se o korunku a šerpu Miss studentka 2013/14 utkají 1. března v pražském Theatro music klubu. „Na pokračování soutěže se těším, i když v úplné finále si moc nevěřím,“ říká miss univerzity, která si v době psaní tohoto článku držela krásné a jistě postupové třinácté místo. Pokud ale do finále postoupí, chce porotu zaujmout buď recitací, nebo některou ze znalostí načerpanou při studiu: „Mohla bych třeba ukázat flambování,“ přemýšlí nahlas.

První vícemiss Slezské univerzity Fatima Kostková z Ostravy-Poruby, která oslavila své dvacetiny, je studentkou prvního ročníku oboru Aplikovaná matematika pro řešení krizových situací přednášeného na Matematickém ústavu v Opavě. Od svých fanoušků získala v soutěži Miss SU 622 hlasů.

Druhá vícemiss dvaadvacetiletá Jana Pěgřímová pochází z Krnova a v minulosti se už zúčastnila několika podobných soutěží. Je posluchačkou druhého ročníku oboru Sociální patologie a prevence na Fakultě veřejných politik v Opavě. Hlasování jí přineslo 191 hlasů.

Miss Studentka je celorepubliková soutěž studentek o titul Miss českého studentstva. Soutěž organizuje Česká studentská unie. Podrobnosti a další informace najdou zájemci na webu www.missstudentka.cz, kde lze i hlasovat.

Autor / zdroj: Martin Kůs

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.