AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Envato Elements
13.5.2020

Nový Jičín 18. května otevírá školky i SVČ Fokus

Nový Jičín

Novojičínská radnice v pondělí 18. května znovu otevře mateřské školy zřízené městem a Středisko volného času Fokus.

S ukončením nouzového stavu, které bylo vládou ohlášeno na 17. května, přestane fungovat péče o děti rodičů, kteří pracují ve složkách záchranného integrovaného systému či dalších profesích nezbytných pro boj s epidemií koronaviru. Tuto službu na základě pověření krajského úřadu zřídilo město v budově ZŠ a MŠ Jubilejní 3 na odloučeném pracovišti na ulici Dlouhá.

„Cítíme, že je potřeba školky otevřít a žádají nás o to i rodiče. Školky obnoví svůj provoz za podmínky dodržení hygienických opatření,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka. V Novém Jičíně sídlí mateřské školy v 11 budovách, celkem je v nich 32 tříd pro 757 dětí.

Od 18. května bude opět fungovat, byť v omezeném rozsahu, i Středisko volného času Fokus Nový Jičín. „Abychom vyhověli požadavkům ministerstva školství a hygienickým kritériím, budou zájmové kroužky provozovány v upraveném režimu,“ uvedla vedoucí odboru školství na novojičínské radnici Oldřiška Navrátilová.


Autor / zdroj: Marie Machková

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Rapid testy pro samoplátce v Opavě

Slezská nemocnice v Opavě nabízí samoplátcům testování na přítomnost protilátek Covid-19 formou Rapid testu.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM