Zpravodajství

Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst. Začínají podzimní Srdíčkové dny
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.
Maltézská pomoc pomáhá potřebným v Česku již 20 let
Nezisková organizace zřízená Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu maltézských rytířů za 20 let své existence rozšířila působnost do 13 center po celé ČR a patří dnes mezi největší poskytovatele osobní asistence pro seniory v Česku.
Ve školách se činili – vybrali a na recyklaci předali přes 105 tun baterií a 134 tun malého použitého elektra
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného školního roku vybrali 105,5 tun vybitých baterií a 134,4 tun malého použitého elektra.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Zhoubných nádorů plic a hlavy na Ostravsku ubývá, ale často jsou diagnostikovány pozdě
Moravskoslezský kraj
Na 4000 nových pacientů přijde ročně do Komplexního onkologického centra (KOC) při Fakultní nemocnici v Ostravě. Největší onkologické pracoviště na severní Moravě poskytuje nemocným péči týmu specialistů a moderní léčebné postupy, mezi nimi například i imunoterapii.
Opava otevřela nový parkovací dům
Opava
Nový parkovací dům u nádraží Opava východ je hotov, první auta zde zaparkovala v pondělí 6. června odpoledne.
Digitální pomůcky do škol v Moravskoslezském kraji
Moravskoslezský kraj
Základní a střední školy v Moravskoslezském kraji dostaly na digitální učební pomůcky celkem 78,3 milionu korun.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Velikonoce přináší zvýšená rizika na silnicích spojená s alkoholem a rychlostí
Velikonoční svátky s sebou tradičně přináší bohužel i zvýšenou nehodovost. Na silnicích lze očekávat zvýšený pohyb řidičů pod vlivem alkoholu i svátečních řidičů. Častým problémem každoročně bývají také nehody způsobené nepřiměřenou rychlostí.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VESMÍR

3. října 1985

odstartoval z Kennedyho vesmírného střediska v rámci mise STS-51-J ke svému prvnímu letu raketoplán Atlantis.

MÉDIA

3. října 1926

odvysílal reportér Josef Laufer první rozhlasovou sportovní reportáž v Československu - přenos z fotbalového utkání v Evropě - SK Slavia - Hungaria v Praze na Letné.

DOPRAVA

3. října 1880

byl ukončen provoz druhé koňské tramvaje v Brně. Koněspřežná dráha (koňka) byla předchůdcem dnešních železnic a elektrických tramvají.