KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Městské koupaliště v Opavě.
Opavské koupaliště nabízí dva tobogány, písčitou plochu pro beach volejbal i dětské hřiště
Městské koupaliště v Opavě.  
Autor / zdroj foto: tsopava.cz

Městské koupaliště Opava / Opava

Městské koupaliště v Opavě návštěvníkům nabízí hlavní bazén rozdělený na dvě části - pro plavce a neplavce. Novodobými atrakcemi jsou také dva tobogány, písčitá plocha pro plážový volejbal či dětské hřiště.

V letech 1930 až 1931 bylo v areálu Městských sadů vybudováno podle plánů opavského architekta Otto Reichnera (1888 - 1961) mimořádně kultivované, funkčně výborně řešené a velkoryse koncipované stavebně-technické dílo. Areál byl veřejnosti otevřen 28. června 1931 a za svou historii nebylo otevřeno pouze jedinou sezónu - v roce velké povodně - 1997.

V areálu se nachází hlavní bazén, rozdělen na dvě poloviny - plavce a neplavce a dětské brouzdaliště, průběžná brouzdaliště lemující bazény, písečná pláž s hudebním pavilónkem a sluneční terasa. Novodobými atrakcemi jsou také dva tobogány, písčitá plocha pro plážový volejbal či dětské hřiště. V blízkosti areálu je také minigolf. Speciální technologií je voda ve všech bazénech vyhřívaná. Kapacita koupaliště je až 5000 osob za den. 

Pro děti
Vedle dětského bazénu je umístěno dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky letního koupaliště, kde jsou připraveny lavičky, prolézačky, houpací atrakce, malá tělocvična se skluzavkou a houpačkou. V areálu jsou dále pro děti připraveny k využití skákací hrad, skákací COMBO a megatrampolína. 

Pro rodiče s dětmi
Nově se rodiče s dětmi mohou těšit na další skákací atrakce.

Pro kondiční plavce
Návštěvníkům. kteří mají chuť si zaplavat i v ne moc pro koupání a slunění příznivém počasí koupaliště nabízí možnost si zaplavat denně od 9:00 do 16:00 hodin. Koupaliště bude uzavřeno pouze v případě trvalého deště a pokud venkovní teplota klesne pod 18 °C.  

Minigolf
Minigolf je otevřen vždy od měsíce května do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot. 

Občerstvení
Občerstvení je v areálu městského koupaliště zajištěno stánky, které jsou umístěny ve střední části a na koncích podélných křídel hlavní budovy. V 1 patře střední části se nachází restaurace. Provoz občerstvení je zajištěn vždy, během provozu koupaliště.  

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu www.koupalisteopava.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.