KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Hlučínské jezero.
Hlučínské jezero.
Autor / zdroj: Wikipedie

Hlučínské jezero nabízí vodní lyžování či projíždění na loďkách

HLUČÍN

Pokud patříte mezi ty, kteří dávají přednost koupání na přírodních koupalištích či přehradách, pak se vám jistě bude líbit u Hlučínského jezera. Patří mezi nejčistší v celém Moravskoslezském kraji. Můžete si tady také zajezdit na vodních lyžích nebo se projíždět na loďkách.

Hlučínské jezero vzniklo zatopením bývalé štěrkovny na jihozápadním okraji Hlučína. Jeho rozloha je 131,5 hektaru a nejvíce dosahuje hloubky čtyř metrů. Jezero je dlouhé 2,2 kilometru, takže se na něm dají pořádat závody ve veslování.

Jezero se využívá hlavně k rekreaci. Koupání je možné jak přímo v jezeře, tak ve dvou bazénech v přilehlém areálu. K opalování slouží travnatá nebo štěrková pláž. Hladina jezera se využívá k vodnímu lyžování a windsurfingu. Funguje zde také půjčovna loděk. Kromě rekreace se využívá také k rybolovu.

Nechybí ani několik sportovišť, takže si můžete zahrát minigolf, tenis či beach volejbal. V těsné blízkosti se nachází také autokemp. V létě se tady pořádá spousta kulturních akcí a víkendové diskotéky.

V okolí Hlučínského jezera vedou krásné cyklistické trasy, které potěší milovníky jízdy na kole. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat na velkém parkovišti. V případě, že přijedete autobusem, čeká vás k vodě přibližně kilometrová procházka ze zastávky.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Autobusovou dopravu na Hlučínsku bude zajišťovat ČSAD Havířov

Veřejnou autobusovou dopravu na Hlučínsku bude následujících deset let zajišťovat společnost ČSAD Havířov. Autobusy nového dopravce, kterého krajští r

Boční vchody Slezské nemocnice zůstávají uzavřeny

Pacienti, kteří míří do Slezské nemocnice v Opavě, musí do areálu vstupovat stále pouze hlavním vchodem. Vedlejší vchody a branky zůstávají nadále uza

DNES SE STALO

HISTORIE5. srpna 1646

byl Ferdinand IV. korunován českým králem.

ZAJÍMAVOSTI5. srpna 1884

položili v New Yorku základní kámen ke stavbě Sochy Svobody.

AUTO-MOTO5. srpna 1888

Bertha Benzová jako první řidička automobilu podnikla 106 km dlouhou cestu z Mannheimu do Pforzheimu.

POZVÁNKA OBRAZEM