KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Stříbrné jezero.
Stříbrné jezero.
Autor / zdroj: opava-city.cz

Stříbrné jezero blízko Městských sadů nadchne milovníky přírodního koupání

OPAVA

Milovníci přírodního koupání si přijdou na své u Stříbrného jezera nacházejícího se nedaleko Městských sadů v Opavě. To vzniklo zatopením bývalého sádrovcového dolu. Návštěvníci musí počítat s prudším vstupem do vody.

Příznivci přírodního koupání zcela jistě dají před koupalištěm přednost Stříbrnému jezeru, které vzniklo v těsné blízkosti města Opavy zatopením bývalého sádrovcového dolu. Délka jezera je téměř 600 metrů, šířka je pak 200 metrů. Maximální hloubka činí 18 metrů. Jde o oblíbenou odpočinkovou lokalitu, která se nachází nedaleko Městských sadů. Slouží rekreaci, koupání a rybolovu. K opalování jsou k dispozici travnaté pláže. Návštěvníci musí počítat s prudším vstupem do vody. V areálu je také asfaltové hřiště, toalety, občerstvení i parkoviště. Jezero je dostupné také místní městskou hromadnou dopravou. Voda v jezeře je pravidelně kontrolována krajskou hygienickou stanicí, která ji hodnotí jako dobrou. 

Vznik Stříbrného jezera souvisí s těžbou sádrovce, od něhož je odvozen i lidový název pro toto jezero - Sádrák. Sádrovec se začal na Opavsku těžit zřejmě v roce 1849. V letech 1961 až 1963 byly zjištěny až trojnásobné průsaky vod z řeky Opavy do prostoru těžby. V roce 1964 se však objevil natolik silný proud, že se ho již zastavit nepodařilo. Zhruba deset metrů tryskající mohutný proud celý lom zatopil. Stačil na to pouhý jeden měsíc.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Autobusovou dopravu na Hlučínsku bude zajišťovat ČSAD Havířov

Veřejnou autobusovou dopravu na Hlučínsku bude následujících deset let zajišťovat společnost ČSAD Havířov. Autobusy nového dopravce, kterého krajští r

Boční vchody Slezské nemocnice zůstávají uzavřeny

Pacienti, kteří míří do Slezské nemocnice v Opavě, musí do areálu vstupovat stále pouze hlavním vchodem. Vedlejší vchody a branky zůstávají nadále uza

DNES SE STALO

HISTORIE5. srpna 1646

byl Ferdinand IV. korunován českým králem.

ZAJÍMAVOSTI5. srpna 1884

položili v New Yorku základní kámen ke stavbě Sochy Svobody.

AUTO-MOTO5. srpna 1888

Bertha Benzová jako první řidička automobilu podnikla 106 km dlouhou cestu z Mannheimu do Pforzheimu.

POZVÁNKA OBRAZEM