KAM NA VÝLET / Neurčeno

Slezský venkov – Muzeum Slezský venkov Holasovice.
Slezský venkov – Muzeum Slezský venkov Holasovice
Slezský venkov – Muzeum Slezský venkov Holasovice. 
Autor / zdroj foto: Slezský venkov

Slezský venkov – Muzeum Slezský venkov Holasovice / Holasovice

Muzeum Slezský venkov v Holasovicích u Opavy nabízí návštěvníkům prohlídku stálých expozic i přednášky na různá témata týkající se historie Slezska.

Muzeum Slezský venkov vzniklo v roce 2011. Nachází se v centru obce Holasovice v areálu bývalého velkostatku (dvora), na území významné archeologické lokality. Najdete v něm ukázky ze života slezské vesnice do poloviny 20. století. Důraz je kladen na období a tradice tzv. první republiky.

Expozice jsou umístěny ve třech objektech. V jednotlivých budovách naleznete například ukázky dobového bydlení, prádelnu, expozici zemědělských strojů, kovárnu, obecnou školu a archeologickou expozici z místního naleziště. Exponáty muzea pocházejí z celého Slezska, zejména Opavska. Muzeum vzniklo téměř výhradně z darů a zápůjček občanů a návštěvníků, kteří se tak stali jeho spoluzakladateli a tvůrci. Doposud funguje na principech dobrovolnosti svých členů, kteří pracují bez nároků na honorář. Veškeré příjmy jsou určeny na obnovu a rozvoj muzea. Finanční prostředky používám také na pořádání kulturních a společenských akcí. Snaží se ukázat, že Slezsko bylo a je krásný, zajímavý a multikulturní kraj s bohatou historií různých národností a komunit.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.