BOLATICE
Slavnostní nádech mělo středeční odpoledne v bolatické knihovně. Předávalo se zde ocenění těm čtenářům, kteří si za uplynulý rok půjčili nejvíce knih a aktivně se účastnili různých knihovnických akcí.
Nejlepší čtenáři byli vybírání v pěti kategoriích, a to muž, žena, chlapec, dívka a babička.
Z mužů ocenění získal Petr Kramář, mezi ženami nejvíce četla Věra Pisarová, nejpilnější čtenářkou z dívek byla Veronika Hahnová a z chlapců pak Radek Seidler. Nejlepší babičkou čtenářkou se stala Erika Grigarcziková. Kromě samotného uznání si všichni odnesli i zajímavé ceny.
„Těší mě, že naši knihovnu navštěvuje tolik čtenářů a mám velkou radost, že těm nejpilnějším z nich můžeme alespoň takto poděkovat,“ uvedla vedoucí knihovny Jana Štěpáníková. Slavnostní akt se konal za přítomnosti bolatického starosty Herberta Pavery, krajské metodičky Marie Šedé, ředitelky Knihovny Petra Bezruče v Opavě Zuzany Bornové, opavských metodiků Nataši Šlosárkové a Zbyňka Kotziana, a ředitelky Knihovny města Ostravy Miroslavy Sabelové.